Nejbližší akce

25.05.2024

AIR RACES BRNO 2024

01.06.2024

Rakovnické minimakety 2024

24.08.2024

Pohár Jiřího Merty 2024

Rakovník 3.6.2017

Jedenáctý ročník setkání minimaketářů probíhal opět pod patronací svatého Petra, který nám přidělil slunečné, i když trochu větrné počasí. Naštěstí dopoledne vál vítr správným směrem. Během dopoledne bylo předvedeno mnoho úspěšných letů, probíhalo zalétávání Sparrowů, kterých se sešlo nad očekávání dost. Nejlépe se povedly zalétat Michalovi Křepelkovi a Radkovi Čechlovskému. Objevil se i jeden dvouplošný a dva na elektromotorek z vrtulníčku v miniaturním provedení, které přivezli Petr Onemichl a Tomáš Vostradovský. Oba dva předvedli slušné lety. Na rakovnickém modelářském letišti se poprvé prohnaly RC stíhačky Alfamodelu. Právem budily zaslouženou pozornost. Také bylo možno porovnat Lockheed Vegu Michala Křepelky (klasická dvacetinka) a RC Vegu od Alfamodelu. Využití času a plochy bylo i letos maximální, každý využil možnosti zalétat nový stroj, jako třeba Honza Drážek třímotorovou Savoiu. Sice pro zalétávání nových strojů nebylo ideální, že již byla posekána a sklizena tráva.

Odpoledne se pak vítr obrátil o 180 stupňů, foukalo do ohrady a na kaštany, čehož využil Radek Čechlovský a do ohrady poslal Sparrowa. Michal nechtěl zůstat pozadu a tak poslal Sparrowa do kaštanu, naštěstí ne do samé špičky. Oba modely se domů vracely v pořádku. Neúnavný fotograf Honza Vrba nás zásobil fotkami hned v neděli, tak se podívejte zde na Rajčeti. Než jsem se podíval na fotky, tak jsem si myslel, že vypuštění modelu tolik neprožívám.

Další pohodové setkání se stejně postiženými, plné létání, povídání o modelech a ukázky plánů do budoucna. Poděkování všem, kteří vážili do Rakovníka cestu a modelářskému klubu za poskytnutí zázemí.

Ještě trochu statistiky:

Modely – Savoia SM-79, Avia BH-1 Exp, dvakrát Fly Baby - jednou dvouplošná, Ansaldo, Sparrow I, BA-4B, Curtiss P-6, Sparrow II aspoň v šesti kusech, Z-226 B, Pitts S-1, Lockheed Vega, Cessna, Macchi MC-202, Pony Max, Sparrowhawk, Cessna Bird Dog, Kos, Fokker E-V, Bellanca, Bristol Scout, Chilton, Aeronautica Lombarda, bohužel mi unikl název Todova samokřídla.

RC modely od Alfamodel – La-7, Macchi, Fw-190 D, Mustang, Vega

velké RC – Čmelák, Ta-Go, TurboČmelák, Fokker D-VII a Red Baron Mustang Z EPP

vystřelovadla – Delfín, BD-5, Mustang a stroj kachní koncepce

[Dáda Dvořák]